KONST / Litografier / Färglitografi 8371616
nr 837 1616
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Färglitografi, Stellan Mörner (1896-1979), "Rosenkavaljeren -59"PT, signerad, motivets mått: 41x54
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 29 juli 2013
kl 19:20:31
29/7 19:06:22
Stellan Mörner
Läs mer om Stellan Mörner